Home

Największa bolączka smartfonów  – duże zapotrzebowanie na energię – to przypadłość spędzająca sen z powiek zarówno użytkowników jak i producentów. W recenzji każdej premierowej słuchawki akapit o żywotności baterii jest jednym z najważniejszych, i często decydującym o być albo nie być danego modelu.

Galaxy S2 mimo posiadania jednego z największych obecnie oferowanych ekranów, na szczęście należy do urządzeń energooszczędnych i dobrze zarządzających zasobami energii, a standardowa bateria jest w stanie dać użytkownikowi ten komfort, że kiedy rano odłączył urządzenie od ładowarki, to może bez większych stresów nie myśleć o ładowaniu telefonu do czasu kiedy usłyszał miłe ” dobranoc ” na koniec męczącego dnia. Jest to pewna „średnia uśredniona” – wystarczy trochę więcej rozmów, dłuższe surfowanie w internecie, chwila zapomnienia z AngryBirds, a nie dej boże nawigacja i włączony moduł GPS – i bateria może pokazać „poziom zero” nawet po kilku godzinach. No ale to zrozumiałe – duży ekran swoje prawa ma.


Samsung zaoferował posiadaczom modelu Galaxy S2 opcję ratunkową – drugą, zewnętrzną baterię, która specjalnie zaprojektowana do tego modelu – nazwana SGS2 POWER PACK – jest jednocześnie obudową /etui, dającą znaczne wsparcie w zapas prądu. Bardzo estetyczne i elegancko wyglądające akcesorium, o pojemności 1350mAh to idealny zastrzyk energii, aby nieco swobodniej używać smartfona podczas nudnej, długiej podróży koleją, czy w czasie przeciągającego się oczekiwania na odprawę na lotnisku. Oczywiście mówimy o spokoju, myśląc o jedno maksymalnie dwudniowym opuszczeniu lokum z dostępem do gniazdka.  Na cuda nie ma co liczyć, i na tygodniowy wyjazd pod namiot musimy zabrać inny telefon

Galaxy SII – Extended Battery Kit

Z Power Pack zwiększa się dość zauważalnie objętość i wagę słuchawki, ale błyskawicznie, w kilka sekund po jego łatwym odpięciu mamy znów lekki i szczupły telefon, a Power Pack może wylądować w teczce. To doskonałe rozwiązanie dla podróżujących, wymaga tylko teczki i… pozbycia się wszelkiego rodzaju osłon i etui z telefonu.

Kilka tygodni temu Samsung zaoferował nowe rozwiązanie. W sprzedaży pojawił się zestaw zawierający pojemniejszą i nieco grubszą ( około milimetr) baterię, oraz nowa tylną klapkę baterii/telefonu. Plecy telefonu staja się teraz bardziej obłe, grubość wzrasta o milimetr, waga o 9 g. Teraz telefon waży 125g, wczesniej ważył 116.

Kupując EXTENDED BATTERY KIT zamieniamy fabryczny 3.7 V Li-ion Battery 6.11 Wh 1650mAh na nowy 3.7 V Li-ion Battery 7.40 Wh 2000mAh.

Czy warto ? Kwestia osobistych preferencji. Jedni będą woleli mieć na stałe nieco grubszy i nieznacznie cięższy telefon, o baterii pozwalającej na dodatkowe cztery-pięć godzin działania, co jednak nie rozwiązuje kwestii zapasu prądu na dłuższych wypadach za miasto. Inny będzie właśnie wolał na rowerową wycieczkę zapiąć Power Packa dającego dodatkowe 1350mAh, a po powrocie  – powrócić do „normalnego” telefonu i … posiadanych futerałów, silikonów, ładowarek, stojaków i innych akcesoriów.

.

1. nowa pojemniejsza bateria Samsunga 2000mAh

.

2. bateria jest nieznacznie grubsza od tej montowanej fabrycznie

.

3. nowa i stara bateria dla SGs2 – 2000mAh / 1650mAh


Dla wielu osób posiadane akcesoria to istotna kwestia, a Battery Kit wprawdzie nieznacznie zwiększa grubość telefonu, jednak na tyle skutecznie, aby uniemożliwić jego wpięcie w „standardowe” akcesoria, czy włożenie do tradycyjnych dobrze dopasowanych futerałów.  Mnie wprawdzie udało się „zapakować” grubszego SGS2 w CASE MATE Hybrid TOUGH i jako tako zachować funkcjonalność przycisków, oraz do innego silikonowego pokrowca, ale już MESH nie ma szans. Zasada – im futerał/pokrowiec bardziej elastyczny i wykonany z miększego materiału, tym większe szanse że wejdzie na grubszy telefon.Te sztywne, perfekcyjnie wyprofilowane i dopasowane nie dają szans na umieszczenie w nich Galaxy S2 z nową baterią.

Wzrost wagi,  mimo że to zaledwie 9 g (ze 116 na 125g)  jest wyczuwalny, a zapas prądu nieco większy – moim zdaniem to 20-25% dłuższe działanie telefonu. Telefon z nowymi, prostymi „pleckami” nieznacznie lepiej leży w dłoni, ale jest trochę źle wyważony. Nowa bateria sprawia, że dół telefonu jest teraz bardziej ciężki, i ma trochę źle położony środek ciężkości. To oczywiście drobiazgi „wyczuwalne” kiedy mamy oba telefony obok siebie. Już po kilkudniowym okresie „adaptacji” do nowego kształtu i wagi te odczucia co do zmian ulegają zatarciu, zapomnimy o tym jak lekki był SGS2. Może nawet za lekki, teraz waga z bateria 2000mAh wydaje się idealna.
Jak na razie nie wpadłem w przesadny entuzjazm z powodu nowego nabytku. Może, jak bateria okaże się po kilku ładowaniach „jeszcze żywotniejsza” , teraz to jest to taki półśrodek. I tak co noc ładowałem telefon, w normalnej eksploatacji (poza kilkoma przypadkami) prądu wystarczało do czasu pójścia spać. Wprawdzie sytuacja z „zabezpieczeniem energii” jest bardziej komfortowa, ale sam telefon już jakby nieco mniej.  A na rowerowy trening i wyjazd na kilka godzin z użyciem GPS to i tak za mało. Co gorsze – teraz nie zapniemy już Power Packa, więc opcja 3350mAh – nowej pojemniejszej baterii plus 1350 z Power Packa odpada, a szkoda byłoby to niezłe rozwiązanie – na co dzień nowa bateria na wyjazd jeszcze Power Pack. Nie będę przecież ciągle przekładał baterii i klapki.

.

5. nowa klapka baterii jest wykonana z równie solidnego materiału jak ta z zestawu fabrycznego. Jest idealnie spasowana, telefon nie traci nic na sztywności, nic nie ugina się, nie trzeszczy – jest równie sztywny i solidny, i elegancki jak w wersji oryginalnej.

.

6. fabryczna i ” nowa ” klapka baterii dla Galaxy S2

7. Galaxy s2 w wersji fabrycznej…

8. … a z nową klapką staje się bardziej „obły” i nieco grubszy, jednak nic nie traci na urodzie.

.

9. kwestia istotna dla wielu osób – nowa klapka jest wyższa, i skutecznie teraz zabezpiecza szkiełko obiektywu przed przypadkowym zarysowaniem

Po ostatniej aktualizacji oprogramowania do wersji 2.3.5 kiedy zaobserwowałem jego pozytywny wpływ na zużycie baterii, zakup mocniejszej nowej baterii nie jest już tak niezbędnym dla normalnej, codziennej eksploatacji. Właściwie to sporej grupy użytkowników wręcz zbędny, bo będą mieli dodatkowy dylemat – ładować codziennie, czy da radę jeszcze dzień ?
Półśrodek – ani tak, ani…. Za mało na tygodniowe szaleństwa jak z E52,  za dużo :) na „wyrobione” już przyzwyczajenia codziennego ładowania, i… zakupione akcesoria.
Zanim wiec zdecydujemy się pod wpływem impulsu na ten zakup – sugeruję przeanalizować czy ten 25-procentowy (tak to szacuję na dzień dzisiejszy po jednodniowej eksploatacji) wzrost zapasu energii jest niezbędnym rozwiązaniem na „dłuższa metę”  czyli na dłuższy wyjazd.

.

10.

Battery Kit zwiększa wprawdzie nieznacznie grubość telefonu, ale jednak tyle skutecznie, aby uniemożliwić jego wpięcie w „standardowe” akcesoria, czy włożenie do tradycyjnych dobrze dopasowanych futerałów. Mnie wprawdzie udało się „zapakować” grubszego SGS2 w CASE MATE Hybrid TOUGH i jako tako zachować funkcjonalność przycisków, ale też bez jakichkolwiek „problemów adaptacyjnych” w inny miękki silikonowy pokrowiec GEL SKIN.

czasem pokrowiec „naciąga się” i lekko odstaje od tylnej ścianki, co będzie skutkować dostawaniem się tam drobnych zanieczyszczeń

11.

12. ez jakichkolwiek problemów „zapakujemy” grubszego SGS2 do silikonowo-gumowego bumpera

13.
bez problemów „zapakujemy” grubszego SGS2 do silikonowo-gumowego bumpera

EXTENDED BATTERY KIT –  moim zdaniem to mimo wszystko zakup dla większości posiadaczy SGS2 niezbędny.  Sądzę, że tak ten telefon mógłby wyglądać od „fabrycznego”  początku – ale walka o prymat w wadze i grubości spowodowała tego typu posuniecie. No, a może nawet było to sprytnie zaplanowane posunięcie biznesowe. Teraz Samsung ma niezły dodatkowy przychód, ponad 11 milionów sprzedanych słuchawek – wystarczy 20% użytkowników sięgających po Battery Kit i już kilka dolarów więcej jest w kasie.
A użytkownik ? Szczęśliwy. Już nie musi spoglądać ukradkiem na ikonę baterii. Mamy gwarantowane poczucie „bezpieczeństwa” w kwestiach zasobów energetycznych :). To komfortowa sytuacja kiedy nie obawiamy się, że „braknie prądu”  i pozostaniemy bez telefonu. Nie musimy kombinować i oszczędzać – 2G czy  3G, minimalne podświetlenie ekranu czy obniżanie mocy procesora. Teraz takie skąpstwo nie jest konieczne, można cieszyć się z pełnej funkcjonalności i wszystkich zalet SGS2 bez „bateryjnego” stresu.
Jednak dla tych którym obecnie bez problemu wystarczy „do wieczora”  bateria 1650mAh, ten zakup wymaga przemyślenia i zastanowienia się, czy faktycznie rozwiązuje on nasze problemy z energią w SGS2 – może jednak Power Pack będzie bardziej rozsądnym rozwiązaniem. Kiedy wieczorem mamy stan naładowania w granicach 45-55% powstaje dylemat – ładować ? czy może starczy na jutro ? Ze standardowa bateria przy stanie 15-20% nie ma takich dylematów, wiadomo – ładować :).  Ale tak naprawdę – same plusy, jeden mały minus – w większości przypadków niepasujące stare akcesoria. Więc przed zakupem pomyśleć, rozważyć, przeanalizować, przeliczyć,  i… miłej eksploatacji Galaxy S2.

Reklamy

4 thoughts on “Galaxy S2 Extended Battery Kit

  1. Dobre ! Ja szczerze mówiąc bez zastanowienia kupował bym taką baterię do S2. Trochę większa grubość nie jest jakimś problemem. A na pewno nie większym niż topniejący wskaźnik baterii. Na szczęście lub nieszczęście mam starszy telefon bez tylu bajerów, chociaż rozważam kupno nowszego.

  2. Czyli na pewno z grubszą 2000mah baterią nie założę na to power packa? A on ma wewnątrz wytłoczenie dopasowujące się do wgłębienia w tyle telefonu posiadającego standardową baterię? Przeciez dół telefonu oryginalnie jest już wypukły i nowa klapka jest równa z nim więc power pack ma wgłębienie na ten wystający dół telefonu a powyżej ma wystające wnętrze dopasowujące się do wgłębienia? Nie ma równego wnętrza? Hmm. A jak by nie dać tej nowej klapki na baterię? Może wówczas by się dało power packa z grubszą baterią? Czy klapka jest tak cienka że nic nie zmienia? Proszę jeśli mógłbyś sprawdzić bez klapki:) Bo wersja 3350 mah bardzo mnie kusi. No i były by to już 2 dodatki zastosowane na raz.:) Jeszcze mam dodatkowe pytanie jako, żeś taki spec:) Czy są obudowy sztywne twarde specjalnie na sgs2 z tą grubszą baterią 2000mah? W sumie powinny być no nie? Skoro ludzie te baterie nabywają. Pozdrawiam. P.S. W sumie nie dałeś ani jednego zdjęcia power packa. Czy pierwsze zdjęcie czasem nie powinno go przedstawiać?:)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s