Home

Zaniedbany ostatnio w nowe wpisy blog postaram się przywrócić do życia, a możliwe że pomału zamieni się nawet w coś większego. Nie pojawił się przygotowywany opis Nokia N8 – teraz, to już chyba bez znaczenia – ale aktualizacja na Symbian Anna nie wniosła większej rewolucji. Mam teraz do porównania Samsunga Wave 8500 i Galaxy S2 – różne systemy, a telefony zdecydowanie szybsze i sprawniejsze od N8. Co daje N8 ? Doskonała jakość rozmów, stabilność połączeń – znacznie lepsze anteny i GSM, a zwłaszcza WiFi. Świetny jest też ekran – lepiej widoczny w słońcu, niż osławiony SuperAmoled. No i oczywiście aparat foto. W SGS2 nie jest źle, ale tak naprawdę nic nie stanowi dla N8 w tej materii konkurencji i nawet nie zbliża się do jej możliwości fotograficznych. Czyli doskonały telefon i fotoaparat. Do bardziej wyrafinowanych zastosowań – poszukajcie czegoś innego.

Czego ? Może to być Samsung Galaxy S2. Też ma swoje wady. Nie najlepsza jakość sygnału zarówno GSM jak i WiFi, dość marna jakość dźwięku połączeń jak na cenę telefonu, i przesadnie cienka obudowa, spędzająca sen z powiek wielu użytkownikom tej wyrafinowanej multimedialnej zabawki obawiających się o efekt ewentualnego upadku telefonu. Ja lubię jak moje gadżety dobrze wyglądają przez cały okres użytkowania, wiec na wszelki wypadek aby cienka, śliska obudowa nie była przyczyną zmartwień kiedy słuchawka wyląduje na ziemi postanowiłem dać jej jakiś kawałek ochrony. Ale co wybrać ? Nie jest łatwo znaleźć satysfakcjonująca odpowiedź – słuchawka która sprzedaje się w ilości kilku milionów sztuk generuje niewiarygodnie wielki rynek akcesoriów – trafić na coś dobrego, nie jest łatwo w setkach ofert sklepów i serwisów aukcyjnych.

Futerał dla GALAXY S2

Popularny, otwierany po krótszej dolnej krawędzi skórzany futerał wydaje się w pewnych sytuacjach bardzo odpowiedni i do tego elegancki, ale przy telefonie tej wielkości dublowanie w czasie rozmowy jego rozmiaru otwartą klapką wydaje się jednak nieco przesadzone. No chyba, ze używamy słuchawki BT. Postaram się w drugiej części pokazać taki futerał. Dziś – obudowy z tworzywa w różnych cenach, oraz tani budżetowy wsuwany pokrowiec.

1. Kabura Hama

2. Kabura Hama

Kabura producenta akcesoriów – firmy HAMA. Jeśli ktoś preferuje ten sposób noszenia telefonu – niewielki koszt niecałych 30PLN i problem z głowy. Wykonany dość przyzwoicie, oczywiście to średnia półka, ale wygląda całkiem solidnie i w miarę elegancko.

Dla wielu użytkowników SGS2 – delikatny, czarny wsuwany pokrowiec może być całkowicie wystarczającą ochroną. W trakcie noszenia – na pewno tak, Obudowa i ekran są bezpieczne. Ja za około dwadzieścia złotych dopasowałem futerał popularnej w polskich marketach firmy WG.

2. wsuwany futerał WG – Samsung Galaxy S2

3. wsuwany futerał WG – Samsung Galaxy S2

Nie było modelu dla Galaxy 2, wiec wybrałem „największy” w ofercie -przeznaczony do modeli HD2, I9000, itp. Jest prawie idealny na SGS2. Prawie, bo brakuje dosłownie 3mm aby nie rysowała się wystająca minimalnie krawędź obudowy. Ale w kieszeni nie powinno to mieć wpływu na ochronę słuchawki. Nadal jednak pozostaje cienka, płaska jak tabliczka i „goła” słuchawka którą wyjmujemy z futerału do rozmowy. Przy np. wilgotnych dłoniach, może być to przyczyna wyślizgnięcia się telefonu z ręki.

Dla osób szukających pełniejszej ochrony dla swojego Galaxy S2 polecam obudowy z tworzywa dopasowane do telefonu. Nawet te najtańsze dają już ochronę, choć raczej przed porysowaniem obudowy, niż przed upadkiem telefonu. Przy tego typu produktach ważne jest aby sprawdzić go przed zakupem.

Ilość dostępnych ofert na rynku jest porażająca, różnic „na oko” niewiele, a w rzeczywistości bardzo dużo. Najistotniejsza to jakość i sprężystość użytego tworzywa. Za miękkie źle przylega, za twarde rysuje obudowę, albo jej nieodpowiednia elastyczność wpływa na nieprawidłowe funkcjonowanie bocznych przycisków telefonu. Wiec niby jest – ale ma negatywny wpływ na działanie słuchawki. W ekstremalnych przypadkach – boczna ścianka naciśnięta mocno w dowolnym miejscu powoduje wciśnięcie przycisku zasilania i resetuje telefon.

Za 9 PLN możemy kupić „gumowo silikonowy-nie-wiadomo z czego” futerał całkiem dobrze dopasowany i dający pewny uchwyt dla dłoni, a materiał z którego jest wykonany ma nie najgorsze właściwości. Nie jest za twardy, nie jest też śliski jak plastik, ale też nie jest ekstremalnie „lepiący” się do wszystkiego jak miękki silikon, którego czasem trudno wydobyć z kieszeni. Jakość tworzywa jest akceptowalna.

2. futerał guma silikon Samsung Galaxy S2

Pokrowiec daje dobrą ochronę obudowie telefonu czy obiektywu aparatu, a z przodu krawędź lekko wystaje ponad ekran jednak twardość tworzywa nie jest idealna i ogranicza funkcjonalność przycisków. Trudno jest trafić na klawisz blokady, jeszcze gorzej wypada regulacja głośności..

Dla zwolenników bardziej prestiżowego wyglądu ciekawie przedstawia się oferta futerałów typu Gel Skin, a zwłaszcza firmowanych logo Case Mate. Popularny pokrowiec GEL SKIN to przyjemne w dotyku tworzywo, odpowiednio miękkie aby łatwo dało się założyć na telefon, ale o elegancko wyglądającej, gładkiej matowej strukturze.

2. futerał GEL SKIN – Samsung Galaxy S2

Futerał wygląda solidnie, i w miarę elegancko. Nieznacznie tylko zwiększa gabaryty telefonu, no i niestety wpływa nieco ujemnie na jego „look”. SGS2 zapakowany w taki pokrowiec traci już nieco ze swojego uroku osobistego. Gel Skin dobrej jakości to koszt około 30-50 PLN, a z „mocnym” logo jak np. Bugatti czy C-M to wydatek 80-100 PLN. Futerał jest wykonany z tworzywa gładkiego, co nie powoduje oporu przy wkładaniu/wyjmowaniu z kieszeni obcisłych spodni.
Ten prezentowany na foto – propozycja prawie idealna,  ale niestety też ma wady. Futerał nie jest perfekcyjnie dopasowany, jest o ułamki milimetra za luźny, natomiast boczne ścianki są zbyt grube w miejscach przycisków. Sprężyste tworzywo często powodowało, że ściskając telefon dłonią nawet poniżej przycisku wyłączania, futerał powodował jego przyciśnięcie i reset telefonu.

4. futerał GEL SKIN – Samsung Galaxy S2 – tuning :)

5. futerał silikon GEL SKIN – Samsung Galaxy S2

Zabawiłem się w lekki tuning i wyciąłem z obudowy miejsce na przycisk włączania. Pomogło zdecydowanie, aczkolwiek minusem jest to, że teraz nieco trudniej go dosięgnąć, bo jest zbyt głęboko. Ale nie stanowi to większego problemu eksploatacyjnego.

Istotnym jest też fakt, iż niektóre miękkie silikonowe futerały da się bez problemu założyć na Galaxy S2 w grubszej wersji, z nową baterią 2000mAh i nowa tylną klapką.

Na zdjęciu poniżej – silikon GEL SKIN a w nim SGS2 w nowej grubszej opcji z większą baterią.


Dla minimalistów którzy z jednej strony chcieliby „trochę ochrony”, a jednocześnie woleliby, aby objętość telefonu nie zwiększyła się zauważalnie – dwie dość tanie opcje – „bumper” i mesh case.

Za symboliczne „naście złotych” możemy zabezpieczyć SGS2 kupując „bumper” powszechnie dostępnej w dużych marketach firmy WG, który zabezpiecza krawędzie telefonu, a dzięki wyższej krawędzi również ekran – jeśli kładziemy telefon wyświetlaczem do dołu, no i daje nieco pewniejszy uchwyt.
I uwaga – jak widać na zdjęciach – bez jakiegokolwiek problemu, można go stosować na słuchawkę w wersji z nową tylną klapką i baterią 2000mAh.

1. silikonowy bumper WG  – ochrania krawędzie i daje pewniejszy chwyt

2.
silikonowy bumper WG  –  chroni i pasuje na wersje z większą baterią

Dla preferujących połączenie funkcjonalności i elegancji odpowiedni może być modny obecnie produkt zwany futerałem typu MESH CASE GRID. To komputerowo opracowana cienka obudowa, wykonana z zaawansowanych technologicznie nowoczesnych tworzyw – elastycznych i wytrzymałych. Etui posiada precyzyjnie dopasowane wszystkie otwory zapewniające pełną funkcjonalność w codziennej eksploatacji telefonu. Etui jest niezwykle elastyczne, a na zewnątrz pokryte cienką warstwą kauczuku, który daje przyjemną gładką w dotyku powierzchnię i pewny uchwyt.

1. Mesh Case Gird – Galaxy S2

2. Mesh Case Gird – Galaxy S2

3. Mesh Case Gird – Galaxy S2

4. Mesh Case Gird – Galaxy S2

5. Mesh Case Gird – Galaxy S2

No i na koniec tej części coś dla ekstremistów. CASE MATE Hybrid TOUGH. Perfekcyjna ochrona kosztem lekkiego zwiększenia i tak sporej już słuchawki. Ale jest to akceptowalna wielkość, pozwalająca swobodnie umieścić Galaktykę w kieszeni dżinsów. Za to nareszcie telefon pewnie leży w dłoni. Futerał daje odczucie pewnego uchwytu i perfekcyjnego panowania nad trzymanym przedmiotem. Świetna ergonomia – a to bezcenne.

2. Case Mate TOUGH Galaxy S2

Uchwyt jest pewny i nie mamy obaw ze poleci w dół nawet kiedy stoimy w kroplach deszczu na śliskiej górskiej ścieżce. Minusy ? Bez wątpienia w Tough SGS2 traci swój prestiżowy atut – elegancka, wysublimowana, smukła obudowa znana jest tylko właścicielowi. Obserwator widzi w naszej dłoni jakiś „profesjonalny instrument elektroniczny”. No i cena – 80-90 PLN nie każdemu już pasuje. Co za to dostajemy ? Perfekcyjnie dopasowana silikonowa, miękka, elastyczna i bardzo sprężysta „okładzina” będąca gwarantem doskonałej amortyzacji przy upadku, a na to twarda, sztywna, plastikowa nakładka ze specjalnie profilowanymi krawędziami i fakturą dającą pewność wygodnego i pewnego uchwytu. Jednocześnie też obudowa ma dobry „poślizg” co nie utrudnia wkładania/ wyjmowania telefonu z kieszeni.

4. Case Mate TOUGH Galaxy S2

5. Case Mate TOUGH Galaxy S2


6. Case Mate TOUGH Galaxy S2


7. Case Mate TOUGH i typowy cienki Gel Skin – Galaxy S2

Wszystkie otwory są na odpowiednim miejscu, a osłony na przyciski idealnie dopasowane, a co najważniejsze mimo swej masywności nie ograniczają i nie wpływają na funkcjonalność przycisków telefonu. To dobrze wydane pieniądze na ochronę telefonu dla osób sporo używających Galaxy S2 w warunkach terenowych. Dla tych polecam jeszcze matową ANTI-REFLECTION folię na ekran firmy Brando – lekko matowa niweluje odbicia światła od ekranu. Dla pozostałych fanów zabezpieczonych ekranów – folia Brando w wersji ULTRA CLEAR.

Zwracam też uwagę na fakt, że obudowa o takiej konstrukcji jest dość  dobrym izolatorem ciepła – a jak wiemy S2 lubi rozgrzać się podczas pracy – toteż do grania czy innych ekstremalnych warunków pracy – sugeruje zdjąć futerał, bo będzie blokował naturalne studzenie urządzenia i może powodować nienaturalne wzrosty temperatury i przegrzanie.

A na koniec kilka zdjęć „porównawczych” grubości futerałów.

1. CM TOUGH / Gel Skin / Silikon – Samsung Galaxy S2

2. CM TOUGH / Gel Skin / Silikon – Samsung Galaxy S2

3. CM TOUGH / Gel Skin / Silikon – Samsung Galaxy S2

4. CM TOUGH i Gel Skin  – Samsung Galaxy S2


Miłej eksploatacji Galaxy, i aby nigdy nie poleciał niżej niż ziemia.

Reklamy

3 thoughts on “Ubieramy Samsunga GT-I9100 Galaxy S2

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s