Home

Małe jest piękne, choć w przypadku popularnego odtwarzacza MP3 to nic dziwnego. Producenci są w stanie zminimalizować urządzenie nawet do granic absurdu. Ale nie o absurdach dziś. W roku 2008 na rynku urządzeń grających pojawił się odtwarzacz idealnie wypełniający lukę pomiędzy zaawansowanymi ale i drogimi playerami klasy iPod, Sony czy Creative, a tanimi masowymi produktami no-name – wprawdzie działającymi i grającymi, ale oferowana jakość dźwięku ma wiele do życzenia. To firma SanDisk pokazała maleństwo o nazwie Sansa Clip.

Rok później, pojawił się jego młodszy brat:

SanDisk SANSA Clip+ PLUS Player MP3

Ulepszona wersja udanego poprzednika. Poprawiono jakość wykonania, oprogramowanie i szybkość działania. Lekko zmienił się wygląd zewnętrzny, a najważniejszą nowinką w odniesieniu do wersji „bez plusa” jest gniazdo kart microSD/microSDHC, dzięki któremu możemy rozbudować pamięć odtwarzacza o kolejne 16 GB.

Sansa CLIP PLUS – elegancki, nowoczesny design, a slot na kartę microSD znacznie zwiększa funkcjonalność

Sansa Clip + Plus jest mała, ale bardzo wygodna w użytkowaniu. To jeden z ulubionych, wręcz kultowych modeli w klasie popularnej. Przyciski mają wyraźny skok, dobrze się wciskają i są wygodnie rozmieszczone. Mamy oczywiście możliwość ich zablokowania – wymaga to kilkusekundowego przytrzymania wciśniętego przycisku Home. Wyświetlacz OLED ( czteroliniowy, dwukolorowy – żółty i niebieski ), mimo iż niewielki, jest jasny i czytelny. Obudowa wygląda na solidną, a plastik na taki który nie powinien szybko ulec porysowaniu. Gniazda są rozmieszczone prawidłowo, i bardziej przemyślanie niż w starszym modelu. Regulator głośności został przeniesiony na lewą strony odtwarzacza, po drugiej stronie od gniazda słuchawek. Przycisk ON/OFF jest u góry, a HOLD jest dostępny po dłuższym naciśnięciu przycisku Home na czołowym panelu.

Niewielkie rozmiary, jasny czytelny dwukolorowy, czterowierszowy wyświetlacz OLED

Sansa Clip + Plus – podstawowe dane techniczne:
– wymiary 55 x 35 x 15,33 mm
– jasny 4-liniowy ekran OLED
– gniazdo microSD/microSDHC
– tuner cyfrowy FM – możliwość nagrywania bezpośrednio z radia
– wbudowany mikrofon (nagrywanie głosu -dyktafon)
– gotowość do współpracy z systemami slotRadio™ i slotMusic™
– pamięć Solid State w celu odtwarzania bez przeskoków
– odtwarzane formaty: MP3, WMA, zabezpieczone WMA, Audible, Ogg Vorbis, FLAC oraz audiobooki
– port Hi-speed USB 2.0

Oprogramowanie jest stabilne i szybkie, a menu ułożone intuicyjnie. Nie ma problemów z jego obsługą. Odtwarzacz nie wymaga instalacji dodatkowego oprogramowania na komputerze. Podłączony – wykrywany jest szybko jako kolejny dysk, na który możemy dodawać pliki na zasadzie drag-and-drop (przeciągnij i upuść). Karta widoczna jest jako kolejna ikona. Pliki na kartę możemy wgrać w komputerze lub przenieść z odtwarzacza. Zwracam tylko uwagę, że po załadowaniu karty następuje automatyczne odświeżanie, co przy karcie o dużej pojemności może zająć trochę czasu.

Aby zapanować nad muzycznymi zbiorami wystarczy systemowy Windows Media Player 10 lub wyższy. Samo zarządzanie odtwarzaczem i zgromadzonymi na nim zasobami też jest łatwe i proste. Mamy do wyboru kilka kryteriów wyszukiwania:
– ostatnio dodane (wg daty dodania)
– alfabetycznie  (sortowanie wg artysty / albumu / tytułu / gatunku)
– playlisty (można tworzyć własne)
– nagrania (mikrofon / radio).

Sansa Clip Plus – cieńszy i mniejszy od baterii AA

Jak wspominałem na wstępie – Sansa Clip + Plus oferuje bardzo dobrej jakości dźwięk, jak na tą klasę cenową. Załączone w zestawie słuchawki są poprawne ale nie porażają jakością. Ich zamiana na coś lepszego może drastycznie zmienić nasze wrażenia odsłuchowe. Mnie podpięcie dobrej klasy słuchawek wprawiło w miłe zdziwienie. Przyzwyczajony do dźwięku wysokiej klasy, preferujący CD i nie uznający wręcz jakości oferowanej przez format MP3 – słuchałem muzyki z Clipa z dużą przyjemnością. Dźwięk jest ciepły i klarowny, ładnie zaakcentowany bas, czytelny środek. Oprogramowanie daje nam do wyboru pięciopasmowy eqalizera, z kilkoma definiowanymi ustawieniami: Normal, Rock, Pop, Jazz, Klasyka, Funk, Hip Hop, Dance, Pełne basy, Pełne Wysokie oraz Własne.

Jest też oczywiście Radio. Odbiera czysto, ale brakuje RDSa. Ustawianie częstotliwości jest powolne, a brak odczytu nazwy jest w dzisiejszym zapchanym eterze dość kłopotliwe w identyfikacji której stacji słuchamy.

Bateria ładowana jest z USB komputera, lub musimy zafundować sobie ładowarkę ze złączem mini USB. Pasować będzie każda, która podaje napięcie (output DC) w zakresie 4.75 V do 5.25 V. Dobrze, jeśli oferowane natężenie będzie w granicach 800 -1000 mA. Wstępne testy dały około 10-11 godzin słuchania, na naładowanym akumulatorze.

SanDisk SANSA Clip+ PLUS – małe urządzenie, o sporych możliwościach – czteroliniowy wyświetlacz OLED zapewniający intuicyjną nawigację pomiędzy utworami sortowanymi tytułami, artystami, albumami oraz rodzajem muzyki. Bateria zapewnia 11 godzin ciągłego odtwarzania doskonałej jakości dźwięku (w tym przedziale cenowym) i olbrzymiej pojemności nawet do 24 GB (dzięki kartą MicroSD). Warto.

Reklamy

One thought on “Sansa Clip + Plus MP3 Player

  1. Świetny odtwarzacz. Kumpel go ma i sobie bardzo chwali. Miałem również okazję posłuchać muzyki na nim i przyznam, że jest klasa :)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s