Home

to „..oraz…” pojawiło się niedawno – bo do Windsora przyjechała księżniczka Anna … więc jest Windsor oraz Anne

Na zakończenie zabaw z piórami marki Regal pozostawiłem oczywiście najbardziej smakowity kąsek – pióro które przenosi nas już w inny nieco wymiar. Do ligi piór nie tylko solidnych i doskonale piszących – co rzecz jasna, jest warunkiem podstawowym aby wejść do ekstraklasy. To już pióro w którym można zacząć doszukiwać się nie tylko serca w postaci doskonałej stalówki, ale i duszy. Choć oponenci i sceptycy powiedzą „Tajwan… 30 lat historii firmy… dusza… – nie może iść w parze. No, kiedyś zacząć musi.

Model RE2 to przedstawiciel topowej linii Windsor. Jak wskazuje modelowa klasyfikacja – numer 2 w ofercie firmy. Wyżej jest tylko model Duke Windsor – ekskluzywne inkrustowane szlachetnymi kamieniami pióro za kilkanaście tysięcy.

Regal WINDSOR SERIES – model RE2

Regal Windsor – przepiękne klasyczne pióro, wykonane z największa starannością z kolorowych żywic akrylowych dających za każdym razem inną, niespotykaną mozaikę barw. Model produkowany jest w różnych kompilacjach kolorystycznych. Jest przepiękna wersja biało-perłowa, jest czerwono-szafirowa która mnie zupełnie się nie podoba, jest poważna i stateczna ciemnogranatowo-szaro-czarna i ta którą kupiłem – bursztynowo-czarno- czerwona. Sekcja i końcówka korpusu czarne, ozdobione chromowanymi wykończeniami.

Korpus z żywic akrylowych jest niezwykle miły w dotyku, to zupełnie inne odczucia niż nawet najlepiej położony lakier na stalowym korpusie. Perfekcyjnie wyważony, niezbyt ciężki i nie za lekki, czyli idealny. Łączenie sekcji z korpusem wykonane perfekcyjnie, zdobi grawerowany chromowany pierścień. Podobny znajdziemy przy końcówce pióra i na skuwce.
Nakrywka oczywiście zakręcana, a na koniec korpusu zakładana na wcisk. Piękna głęboka czerń, złamana wykończeniami w chromie, grawerowane i z napisem Regal. Stalowy klips zakończony „czarną perłą” z masy żywicznej. Pióro wyposażone w firmowy tłoczek, ma możliwość stosowania krótkich nabojów atramentowych.

Stalówka Windsor – identyczna (przynajmniej z wyglądu) jak w modelu Oxford – czyli stal rodowana. Jest duża, ma 23mm długości, grawerowana, logo firmy. Po papierze sunie niezwykle gładko, jest elastyczna, ale nie ugina się przesadnie – spokojnie można kontrolować grubość linii. Pióro pisze bardzo miękko, ładną średnio-mokrą kreską. Stalówka jest cicha – (a ta sama? w Oxfordzie nie). Grubość M – medium.

Wymiary. Korpus z nakrywką ma długość 140 mm / bez nakrywki 124 mm /długość nakrywki 67 mm.
Grubość pióra 10-12,5-15,5 mm nakrywka / pod gwintem 12,5 mm. Długość stalówki 23 mm.
Pióro waży 41 g.
Możliwość napełniania z zasobnika lub na krótkie naboje.

Pióro Windsor kosztuje już nieco więcej – 70- 90 EU. Również, jak Oxforda możemy kupić w dużym eleganckim firmowym pudełku lub w ekskluzywnym drewnianym boxie z dodatkami. Oczywiście luksusowy dodatek w postaci opakowania podwaja koszt zakupu.

Regal WINDSOR Series model RE2.

_

A tu jeszcze takie podsumowanie w obrazku

– a dodam, że wcześniejsze opisy i tematy dotyczące piór Regal zawierają więcej zdjęć porównawczych czy próbek pisma.

i jak wspomniałem na początku – przypadkowo całkiem dojechało niedawno nowe piórko

Regal ANNE SERIES – model RE47


co mogę o nim powiedzieć – ano, że nawet jest chyba ładniejsze – choć kształty każdy woli inne – więc zdania na ten temat mogą być różne. Pióro wykonane identycznie, tylko nakrywka nie jest zakręcana, ale równie efektowna, a samo pióro nieco grubsze – co czyni go jeszcze wygodniejszym w użyciu. No, a pisze jak przystało na książęcą serie – doskonale.

Wymiary. Korpus z nakrywką ma długość 140 mm / bez nakrywki 122 mm /długość nakrywki 64 mm.
Grubość pióra 10-13-15 mm nakrywka / pod gwintem 13 mm. Długość stalówki 23 mm.
Pióro waży 37 g.

no i jest jeszcze jedna,  istotna dość różnica pomiędzy tymi piórami – a zakup dokonany w tym samym sklepie. Anne kosztuje dokładnie połowę tego co Windsor. Drugie tyle za gwint ? Hmm…  To raczej haracz za kreatywny marketing – lepsza nazwa, trochę modyfikacji w wyglądzie – inne pozycjonowanie, i cena leci w górę. Miłego pisania – cokolwiek by nie powiedzieć – piórka piszą ślicznie – miękko i lekko płyną po papierze więc polecam te modele, bo warto.

Na koniec – próbki pisma różnych piór marki Regal – w dużym formacie  – > kliknij na zdjęcie:

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s