Home

Kolejny nabytek z marką Regal na stalówce. To przedstawiciel topowej Oxford Series.
Dla nazw najnowszej kolekcji Regal inspiracją była Angielska Rodzina Królewska – najwyższy model to Duke Windsor – ekskluzywne, inkrustowane pióro kosztujące prawie trzy tysiące PLN.
Modele Windsor, Elizabeth, Oxford – to eleganckie pióra z najwyższych serii producenta. Mam podejrzenie, że na projektanta pracującego nad koncepcją tego modelu Regal Oxford miał silny wpływ model Visconti Biblia.

Regal OXFORD SERIES – model RE31

Regal OXFORD Series model RE31 jak na topową serię przystało to pióro wykonane z dbałością o każdy element i niezwykle solidnie. Sądzę, że znajdzie się parę osób mówiących że nawet za solidnie.
Oxford jest cały w metalu. Ja lubię takie pióra, ale przy tych gabarytach to już taki mały kij bejsbolowy.


Korpus metalowy, jest pięknie wykończony czarnym lakierem i błyszczącym chromem. Ciężkie, fakt. Ale pewnie dzięki temu że jest też dość grube – dobrze trzyma się go w ręce. Całość w eksploatacji – choć wygląd może nasuwać inne przypuszczenia – jest bardzo wygodna, i dobrze wyważona. Ma na to też wpływ długa 23 milimetrowa stalówka co podnosi do góry chwyt pióra. Fakt, z nałożoną nakrywką nie próbowałem dłużej pisać.

Regal OXFORD – korpus – dbałość o szczegóły:

Wymiary. Korpus z nakrywką ma długość  145 mm / bez nakrywki 128 mm /długość nakrywki 65 mm.
Grubość pióra 14 mm/ pod gwintem 12,5 mm. Długość stalówki 23 mm.
Pióro całe waży 68 g/ bez nakrywki 43 g.
Możliwość napełniania z zasobnika lub na krótkie naboje.

.

Nakrywka zakręcana – gwint łapie w trzech pozycjach – toteż przy odrobinie szczęścia uda się tak założyć nakrywkę na tył pióra, aby klips był w jednej linii ze stalówką – co dla wielu piórofanów jest dość istotnym szczegółem. Sama nakrywka zaprojektowana ciekawie – odłożona na bok przypomina nabój śrutowy do broni myśliwskiej. Walec łuski zakończony spłonką.
Powierzchnia pióra – korpusu i skuwki wykończona perfekcyjnie. Jakość lakieru i powłok jest idealna. Wzór na korpusie przedstawia mapę świata. Nakrywka jest czarna, błyszcząca z chromowanymi wykończeniami. No i ta spłonka – żółta oczywiście z logo Regal. Pióro posiada tłoczek, i możliwość stosowania krótkich nabojów atramentowych.

Stalówka Oxford. Mistrzostwo Regala.  Jak podają źródło internetowe – wykonana jest z rodowanej stali szlachetnej i ozdobiona grawerem z logo marki i napisem Regal. Znalazłem też informację, że ta duża stalówka w modelu Oxford i Windsor to stop 14 K złota i rodu. Bez względu na skład chemiczny – stal czy domieszka złota – stalówka ładna, a pisze rewelacyjnie.
Ona płynie po kartce bardzo lekko i miękko. Linia jest „średnio mokra” o grubość M. Pióro pisze gładko, bezproblemowo, natychmiast po pierwszym załadowaniu atramentu. Uwaga, stalówka jest słyszalna – delikatnie, ale jednak. „Na oko” taka sama w Windsorze jest bezgłośna. Podejrzewam, że ma na to wpływ cała stalowa budowa pióra. Ja nie piszę piórem wiele – wiec nie zwracam na to bardzo uwagi, ale gdybym miał napisać non stop kilka- kilkanaście kartek – mogłoby to stać się irytujące.

Pióro Oxford możemy kupić w wystarczająco ładnym i przyzwoicie wykonanym dużym firmowym pudełku, wyściełanym satyną, lub ekskluzywnym drewnianym boxie z certyfikatem, atramentem lub skórzanym etui w zależności od wersji. Za ten luksus zapłacimy ponad dwa razy więcej, niż za zestaw „pióro-samo-w-pudełku” – więc skierowanym bardziej na pióro, niż efekt luksusowego opakowania polecam tą opcję.

Pióro stalowe –  a to struktura niezwykle urocza w fotografowaniu. Dlatego znowu ponadnormatywna ilość zdjęć  – ale po prostu trudno było podjąć decyzje o tym które wyeliminować – choć i tak takie zapaść musiały – bo zdjęć jest kilka dziesiątek i jakaś selekcja być musiała.

_

_

_


_

kwiecień 2010. uwagi eksploatacyjne.

Aby nie było zbyt pięknie – parę minusów. Klips dość fatalnie zamocowany na skuwce. Szybko uległ przekrzywieniu na bok. Importer wymienił natychmiast, ale w drugiej nakrywce mocowanie klipsa (dziwna konstrukcja – klips wchodzi do środka przez obudowę i tam jest przykręcony) było nieszczelne co powodowało zasychanie pióra. Poradziłem sobie wlewając do środka krople kleju , ale jednak…

Poza tym, stwierdzam jednak, iż jest duże aby nie powiedzieć wielkie i dość ciężkie, i do codziennej pracy nadaje się dla Sylwka Stalone, ja używam go sporadycznie do zadań specjalnych. A po stronie plusów – pancerna niezniszczalność, choć z mojej winy udało mi sie lekko zarysować lakier na skuwce. To co najważniejsze – pióro pisze doskonale, choć „dźwięcznie” o czym wspominałem w recenzji.

Reklamy

2 thoughts on “Regal Oxford Series

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s