Home

Podzieliłem temat piór Regal na kilka części -ale później tematy v1 i v2 o umownej „klasie średniej” połaczyłem w jeden temat – co oznacza, że jest dość długi.. ale to chyba nie będzie bolało.
Tu aż pięć piór – Katherine,  William, Ritz, Victoria i George . Później powstały kolejne dwa, o piórach z wyższych, bardziej ekskluzywnych linii –  Oxford i  Windsor.

Regal – solidne pióra z Tajwanu.

Zainspirowany dyskusjami na forum o piórach wiecznych, gdzie jak coś z Chin to fatalne i kiepskie, to na pewno podróbka (!), gdzie nawet drapiący kartkę papieru Parker czy Pelikan z łuszczącego się plastiku znajdzie uznanie, a nabywca usłyszy „fajny nabytek, gratulacje” a solidne, dobre pióro ze wschodu to kawał gwoździa bez duszy, niegodne zanurzenia w atramencie… – postanowiłem zbadać jakość dalekowschodnich piór sam i organoleptycznie – bo nie ma nic gorszego jak powtarzanie „zasłyszanego zasłyszenia – bo kolega kolegi to kupił, i nie pisało”.
Serwisy pełne są nie piszących, nowych markowych piór – może się więc to zdarzyć i „chińczykowi”. A podróbka – to pióro wyprodukowane „nie wiadomo-gdzie”, do kupienia za 10 dolarów, a posiadające dumny napis Mont Blanc czy Parker. Wtedy to jest podróbka.

Ładne, solidne piórko podpisane nazwą producenta jest po prostu nową marką na rynku. I walczy o tego samego klienta co inne firmy z ponad stuletnimi tradycjami.
Po piórach z Chin, przyszła kolej na tajwański REGAL CURIO ENTERPRISE Co Ltd. To wytwórnia przyborów do pisania założona w 1979.  Zajmuje się produkcją wiecznych i kulkowych piór oraz długopisów, „…których efektowne wzornictwo i perfekcyjne wykonanie podbija świat, od pewnego czasu pióra Regal dostępne są Polsce…” – za działem PR.

Pióra Regal - Katherina Victoria William - 00

Stylistyka piór Regal ciekawa, tylko w nielicznych modelach widać dalekowschodnie akcenty jakich nie znajdziemy w europejskich czy amerykańskich piórach, jednak tajwańscy projektanci  potrafili też umieścić w swojej kolekcji modele nie odbiegająca od propozycji marek europejskich, a przeglądając firmowy katalog można doszukać się modeli i akcentów które przywołują z pamięci takie renomowane produkty jak Aurora (Magellano, Optima) Caran d’Ache (Leman) czy Visconti Biblia, co do którego mam podejrzenie, że miało silny wpływ na projektanta pracującego nad koncepcją serii Regal Oxford. Widać, że marka przygotowała się do ekspansji na europejski rynek ciekawą stylistyka produktów.

Oferta Regal jest bardzo szeroka – od podstawowych, ale ładnych stylistycznie modeli o urozmaiconej kolorystyce, do produktów wyrafinowanych, wręcz prestiżowych. Seria Duke of Windsor, Oxford czy Elizabeth to ekskluzywne, eleganckie modele  o niebagatelnym wzornictwie, których urokowi trudno się oprzeć.
Ja nie zwalczyłem tej pokusy – i w paskudne zimowe przedpołudnie z ciekawością otwierałem przesyłkę zawierającą aż cztery pióra z logo Regal. Dwa planowane są dla damskiej reki, pozostałe dwa maja zapewnione miejsce w mojej szufladzie.
Dla najnowszej kolekcji Regal inspiracją nazw była Angielska Rodzina Królewska – topowy model to Duke Windsor – ekskluzywne, inkrustowane pióro kosztujące prawie trzy tysiące PLN. Kolejne serie zrobione są równie solidnie, choć wejście w ich posiadanie będzie nas kosztowało już zdecydowanie mniej.
Seria Elizabeth, Oxford i Cambridge  –  posiada najwyższej jakości stalówki wykonane z wysokogatunkowej stali i rodu. Niższe serie maja doskonałej  jakości dwukolorowe stalówki, nazwane  M-2 TONE Gold Silver. wykonane ze stali szlachetnej. Wszystkie pióra Regal mają możliwość napełniania przez tłoczek lub nabojami w powszechnym międzynarodowym standardzie.

pióro 1

Regal WILLIAM SERIES model RE9

Pióro niezbyt duże, w tej wersji wykończenia o zdecydowanie „kobiecym” charakterze. Przewaga czerni, i ładne chromowane elementy sprawiają, że jest to pióro eleganckie, stosowne w każdej sytuacji.

pióra Regal - Katherina Victoria William - 01

pióra Regal - Katherina Victoria William -

pióra Regal - Katherina Victoria William 03

Wymiary. Korpus z nakrywką ma długość 138 mm / bez nakrywki 121 mm /długość nakrywki 57 mm.
Grubość pióra 11,7 – 9,5 mm. Długość stalówki 16,5 mm.
Pióro waży 27 g.
Możliwość napełniania z zasobnika ewentualnie na długie lub krótkie naboje (pasuje Waterman).

.

pióro 2.

Regal KATHERINE SERIES  model RE10 – czerwony marmur

Bardzo ładne pióro o gabarytach ołówka z nakrywką, Mimo, że bardzo cienkie nie sprawia wrażenia delikatnego i kruchego. Ta seria produkowana jest w różnych kolorach – również w czarnymi. Jest lekkie, bardzo gładko pisze, a barwa „marmurkowa czerwień” – to chyba wersja lejdis. Korpus zakończony metalowymi ringami, nakrywka na dole z napisem Regal, zamyka się delikatnie z wyraźnym klikiem. Piękny klips, efektowny chromowany rozszerzający sie „cylinder” na górze skuwki i firmowe logo.

pióra Regal - Katherina Victoria William -

Wymiary. Korpus z nakrywką ma długość  138 mm / bez nakrywki 120 mm /długość nakrywki 58 mm.
Grubość pióra 10 mm. Długość stalówki 16.5 mm.
Pióro waży 25 g.
Możliwość napełniania z zasobnika ewentualnie na długie lub krótkie naboje (pasuje Waterman)

pióro 3.

Regal GEORGE SERIES model RE42

Kolejne pióro, tym razem całe z metalu – korpus i nakrywka nacinane dookoła w drobne „prążki” . Skuwka oraz koniec korpusu zakończone „ostrym” polerowanym stożkiem. Na skuwce mocny stalowy klips z cyrkonią. Dwukolorowa stalówka pisze jak wszystkie pióra tych serii bardzo lekko, płynnie – kreska jest średnio mokra, a grubość w okolicach watermanowskiego F+ , czy trochę mniej niż M.

pióro 4.

Regal VICTORIA SERIES model RE38

Kolejne niewielkie, perfekcyjnie wykonane pióro o ciekawej fakturze, i ładnej skuwce. Stalówka jak w poprzednich modelach – F – pisze lekko, gładko i bezszelestnie.

pióra Regal - Katherina Victoria William -

pióra Regal - Katherina Victoria William - 06

Wymiary. Korpus z nakrywką ma długość 133 mm / bez nakrywki 116 mm /długość nakrywki 57 mm.
Grubość pióra 10,5 mm. Długość stalówki 16,5 mm.
Pióro waży 27 g.
Możliwość napełniania z zasobnika lub na naboje.

.

pióro 5.

Regal RITZ GT SERIES model RE52

Pióro o „normalnej” wielkości – jak typowe modele Pelikana czy Watermana. Chyba najładniejsze z serii „middle class”. Korpus z mosiądzu, pokryty błyszczącym czarnym lakierem z domieszką złotego koloru, tworząc indywidualną na każdym egzemplarzu mozaikę.

Dodatki w kolorze złotym. Tym kolorem wykończona jest sekcja stalówki, koniec korpusu wieńczy złota półkula, a na skuwce efektowny klips z logo stosowany tylko w serii Ritz.
Wszystko razem komponuje się bardzo ekskluzywnie. Ale cóż tam wygląd czy perfekcyjna jakość wykonania, jeśli serce bije słabo. Ale i tu serce pióra czyli stalówka sprawuje się bez zarzutów. Wyczytałem gdzieś na internetowych forach opinię o Regalu, że to „stalówkowymiatacz” . Podpisuję się pod tym obiema rekami. Pisze płynnie i gładko, o cienkiej kresce w rozmiarze F i jest bardziej sucha od poprzednich modeli. Idealna do codziennych szybkich notatek.

Wymiary. Korpus z nakrywką ma długość 140 mm / bez nakrywki 123 mm /długość nakrywki 61 mm.
Grubość pióra 12 -11 mm. Długość stalówki 16,5 mm.
Pióro waży 36 g.
Możliwość napełniania z zasobnika ewentualnie na długie lub krótkie naboje (pasuje Waterman)

Wielkość i wyważenie pióra dobrane są niezwykle udanie – właściwie pióro natychmiast zostało moim ulubionym przyborem do pisania, choć z nr.2 na plecach. Jedynka to obecnie Windsor – pióro bardzo ładne – zobaczycie go niebawem.

Kupione pióra – czy te modele, czy tylko te egzemplarze, tego nie wiem – piszą pięknie, niezwykle lekko, wręcz płyną po kartce, ślizgają się jak dobrze posmarowane narty Justyny Kowalczyk po olimpijskich trasach Vancouver. Wszystkie stalówki cienkie – rozmiar F – linia jest cienka, wyrazista, atramentu nie brakuje.

Stalówka – w każdym z tych modeli identyczna. Jak wspomniałem – stalówka t0 mocna strona piór Regal.
We wszystkich modelach linii middle producent stosuje takie same dwukolorowe stalówki, nazwane M-2 TONE Gold Silver. Wykonane ze stali szlachetnej i platerowane złotem 18KGP.
Stalówka jest mała 16.6 mm elastyczna, a pokusiłbym się nawet o określenie – dość miękka – jak na tak mały rozmiar. Pisze bezgłośnie, bardzo lekko, równo, kreska jest zawsze odpowiednio mokra, aby ciekawym atramentem uwidocznić ładne cieniowanie. Pisze cienko – porównywalnie z grubością F.

Kolejna istotna sprawa – wpływająca już nie tyle na eksploatację, co na samopoczucie właściciela – to wykończenie i lakier. Jakość wykończenia piór Regal zaskoczyła mnie kompletnie. Jest na najwyższym poziomie, wręcz niewyobrażalnym i mocno zaskakująca jak na produkty z tej klasy cenowej.
Korpus
– każdy wykończony niezwykle precyzyjnie, widać dbałość o najdrobniejszy element, o każdy szczegół – o efektowny lakier doskonale położony bez jakiejkolwiek najmniejszej nawet skazy, o bogatą kolorystykę, intrygujące detale – jak nakrywki o efektownych kształtach, klipsy itp drobiazgi.

Nie znajdziemy tu nierówno położonego lakieru, czy niechlujnego, nieprecyzyjnego łączenia poszczególnych elementów korpusu, w sekcjach, na skuwce. Wszystko idealnie spasowane, dobrze wypolerowane.

Muszę to jeszcze raz podkreślić – jakość wykończenia – na co jestem bardzo wyczulony jako esteta i gadżeciarz – i co specjalnie sprawdziłem wybierając sie do dużego sklepu papierniczego. Zabrałem ze sobą pióra, poświęciłem trochę czasu, miło porozmawiałem z obsługą. Co zobaczyłem – jakość nie odbiega od oglądanych i porównywanych markowych dużo droższych piór. A brałem do porównania te z gablot od 200,00 do nawet 600,00 PLN. I nic lepszego w nich nie „wypatrzyłam” od tego co oferuje Regal.

No właśnie – to najmilsze, że ta całkowicie satysfakcjonująca jakość osiągalna jest za ceny kilkakrotnie niższe, niż popularne modele marek znanych w piórkowym świecie więcej niż te 30 lat jakie ma Regal. Oczywiście – zaznaczam – opinia dotyczy modeli/egzemplarzy które kupiłem i porównywałem osobiście – nie wiem jak jest z powtarzalnością, ale skoro na cztery wszystkie były idealne – nie sadzę aby wyglądało to gorzej, niż przyjęte standardy.
A że każdym z nich też pisałem i pisze nadal – to nie tak jak w przypadku Monte Christo – ładne ale drapie – już teraz mogę powiedzieć – warto było, udane zakupy.

.

Zakupy piór Regal zrobiłem – i polecam wszystkim zainteresowanym – w bardzo solidnej firmie Świat Czasu z Zamościa – prowadzącej sklep internetowyŚWIAT CZASU -pióra REGAL


Regal ma ciekawą ofertę obejmująca wiele modeli w różnej stylistyce. W katalogu znajdziemy wiele propozycji nawet dla wymagających fanów pisania atramentem. O ile oczywiście skłonni są na przyjęcie nowej tajwańskiej marki do swojej szuflady. Wysoka jakość wykończenia i doskonałej jakości stalówki to atuty tej marki – ale to moje zdanie, i najlepiej jak każdy sprawdzi sobie pióro sam przed zakupem. Ja opinie wygłaszam jak sam poznam produkt.

Na zakończenie kilka zdjęć porównawczych pisma oraz oczywiście ww piór.

Na zdjęciu:  Regal Victoria, William i Oxford oraz Waterman Expert.

1.

2.

3.

4.

5.

Tu próbka pisma – ( to zdjęcie jest w większym formacie ) – kliknij aby powiększyć ->:

pismo 2

I kolejna seria zdjęć – po kolei:
Regal Oxford, Windsor, Waterman Expert, Regal Ritz i George oraz Monte Christo Olimp i Jinhao X750.

1.

2.

3.

I zapraszam na kolejne recenzje piór Regal. Pozostały dwa ekskluzywne i najbardziej efektowne – to topowe modele firmy. WINDSOR – czarno-czerwono-bursztynowe pióro z żywicy akrylowej, oraz OXFORD – pióro które na pewno wzbudza respekt – nie tylko dlatego, że można nim rzucić i zabić :) . Pióra eleganckie, a może i nawet prestiżowe.

Kolejne materiały z piórami Regal już niebawem…na zdjęciu Regal OXFORD.

Regal Oxford - www.logolife.pl

Regal Series William

Reklamy

7 thoughts on “Regal Series pióra z Tajwanu

 1. Bardzo interesujące recenzje dot. piór Regal skłoniły mnie do zakupu. Tylko że od wpisu minęło kilka lat i sytuacja na rynku się zmieniła. Firma „Świat czasu” skupia się raczej na zegarkach, a w innych sklepach ceny piór Reagala nie przekraczają 100 zł, co oznacza, że można kupić tylko modele najtańszych serii producenta. Za granicą znalazłem 2 sklepy w Stanach, jeden w Czechach, choć i tam wybór droższych modeli niewielki (na regaltw.com może 3-4 modele w cenie 120-150 usd). Czy ktoś się orientuje, gdzie znajdę większy wybór?

 2. Witam kolejny raz,tym razem zakupiłem pióro wieczne tym razem Regal RE 47 P”Anne”,pióro normalnych rozmiarów,bardzo dobrze wykonane,pisze się nim bajecznie wręcz pióro samo płynie po kartce papieru,stalówka bardzo dobrze wykonana tak samo jak pozostałe elementy,grubość pisma tak między F a M, mam już drugie Pióro Regal i naprawdę nie odbiegają jakością wykonania od innych znanych markowych piór, a może nawet je przewyższają,ale to tylko moje spostrzeżenia.

 3. Witam,po przeczytaniu w/w artykułu na temat piór firmy Regal postanowiłem kupić zestaw Regal Ritz GT model RE 52,gdy mój zestaw przyjechał po otworzeniu eleganckiego etui ukazały się piękne artykuły piśmiennicze.Złote dodatki na czarnym korpusie w słońcu pięknie wyglądają.Mam jeszcze w domu zestaw Parkera IM i mogę powiedzieć,że pióro Regal RE 52 pisze przepięknie (bardzo delikatnie i płynnie jak F-ka) i nawet lepiej niż moje pierwsze pióro.Jestem bardzo zadowolony,zastanawiam się nad kupnem modelu Elizabeth 2 lub Anne.

 4. Bardzo przydatna jest dla mnie ta recenzja. ;-)
  Przekonała mnie do sprawienia sobie pióra Regal. W tej chwili waham się pomiędzy Ritzem (cienko pisze), a Williamem – podoba mi się wygląd i materiał, w miejscu, w ktorym sie je trzyma. Jak pisze William? Czy tak cienko jak Ritz? Lubię cienko piszące pióra ;-)

  Obejrzałam sobie też pióro George i choć znalazłam je w kilku sklepach internetowych – żaden z dostępnych tam George’ów nie wygląda tak, jak na Twoich zdjęciach…

  Na zbiorowym zdjęciu na dole ta Victoria to chyba jest Catherine.

 5. „Zainspirowany dyskusjami na forum o piórach wiecznych, gdzie jak coś z Chin to fatalne i kiepskie, to na pewno podróbka (!), gdzie nawet drapiący kartkę papieru Parker czy Pelikan z łuszczącego się plastiku znajdzie uznanie, a nabywca usłyszy „fajny nabytek, gratulacje” a solidne, dobre pióro ze wschodu to kawał gwoździa bez duszy, niegodne zanurzenia w atramencie.”
  Moim zdaniem troche przesadzasz, przynajmniej ja po lektórze tamtego forum takiego wrażenia nie odniosłem. Generalnie bardziej sie uczuliłem na fakt, że drogie pióra to tez loteria jeśli chodzi o jakość głownie stalówki…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s