Home

Niech moc będzie z wami – zadecydował ładnych parę lat temu zespół inżynierów firmy Pioneer i w sprzedaży pojawił się model A-7005R. Cena salonowa 2250,00 zł mówiła sama za siebie. Najwyższy model w linii, który trafiał na okładkę katalogu produktów Pioneer zawierał wszystko co było do osiągnięcia w tym czasie w tej branży. Wyżej były tylko audiofilskie projekty w cenach małych samochodów dla słuchaczy o wybitnie wyrafinowanym słuchu i sporej dozie cech snobistycznych. Napis Made In Japan był wtedy gwarantem najwyższej jakość i najnowocześniejszych technologii. No i ta MOC i jeszcze raz MOC która napędzi każde kolumny.

Pioneer A-705R Stereo Amplifier

Model Pioneer A-705R bywa jeszcze osiągalny na aukcjach internetowych za całkiem rozsądne pieniądze. Można trafić egzemplarz od pierwszego właściciela, a jak się jeszcze trafi na takiego co więcej pracował czy podróżował niż słuchał – okazja niebywała. Moja sztuka to taki egzemplarz prosto z salonu i pracujący po kilka godzin w miesiącu. Dlatego cieszy do dziś perfekcyjnym dźwiękiem, i nie rozstaniemy się prędko.

KJ3_6643
Pioneer A-705R to bardzo mocny, szybki i nisko schodzący bass, bardzo dobra dynamika, bardzo dobra czystość i szczegółowość dźwięku. Dobre nie narzucające się wysokie tony, dobra średnica. Wysoka wydajność prądowa oraz rewelacyjne zabezpieczenie przeciwzwarciowe i przeciwprzepięciowe.

KJ3_6652

Dane techniczne wzmacniacza Pioneer A-705R:

Ciągła moc wyjściowa:
Sygnał od 20Hz do 20kHz, zniekształcenia 0,015% , 8ohm 70W+70W
Sygnał od 20Hz do 20kHz, zniekształcenia 0,03% , 4ohm 100W+100W

Ciągła moc wyjściowa DIN:
Sygnał 1kHz, zniekształcenia 1,0% , 8ohm 85W+85W
Sygnał 1kHz, zniekształcenia 1,0% , 4ohm 130W+130W

Pasmo mocy: 0,05% , 8ohm 5Hz – 80kHz

Współczynnik tłumienia: 1kHz / 20Hz do 20kHz , 8ohm 160 / 140

Dynamiczna moc wyjściowa (sygnał testowy EIA): 4ohm / 2ohm 150W / 200W
Całkowite zniekształcenia harmoniczne: moc ciągła , /-3dB , 8ohm 0,009%
Całkowity pobór mocy: 650 W !!
Wymiary: szerokość – 420mm wysokość – 161mm głębokość – 432mm Masa:12,8 kg

KJ3_6670

Wzmacniacz bardzo wytrzymały, solidny i ciężki 12.8 kg. Model ma dodatkową „piata nóżkę” pod transformatorami – jego waga robi w dzisiejszych czasach wrażenie, bo podobnej wielkości sprzęt dziś unosi się jedna ręką -wewnątrz kilka zadrukowanych płytek i trochę plastiku.
Kilkanaście lat temu waga miała znaczenie – świadczyła o rozbudowanych zespołach zasilających, o tym ze wzmacniacz będzie pracował wydajnie. Aby dziś amplituner kina domowego na torze dźwięku audio-stereo zagrał  tak jak Pioneer A-705R musiałby być z półki cenowej powyżej 12000 zł a i tak nie jestem tego pewien. Zmieniły się oczekiwania, mp3 zaniżyło znacznie wymagania odsłuchowe dzisiejszej klienteli, wyrafinowany dźwięk audio stereo poszukiwany jest już przez nieliczne grono żyjących dinozaurów.

KJ3_6682

KJ3_6685

Wzmacniacz zapewnia wszelki możliwe połączenia i podłączenia – dwa niezależne wyjścia na kolumny, bezpośredni tor dźwięku DIRECT, oddzielne tory do przesyłania sygnału do nagrywania. Wejścia na gramofon analogowy i złocone wtyki CD, oczywiście solidne zakręcane złącza dla grubych kabli głośnikowych. I ta niezwykła dynamika, miażdżący bass i MOC która pozostała do dnia dzisiejszego.

KJ3_6673
U mnie Pioneer A-705R współpracuje obecnie z równie doskonałym odtwarzaczem CD firmy ROTEL RCD961. Wspołpraca układa się doskonale, zwłaszcza w gatunkach muzuki bluesowej i blues-rockowej. Wcześniej był Marantz CD63 MkII KI Signature jednak brzmienie Rotela jest zdecydowanie bardziej przyjazne i mniej agresywne. Nie drażni, jest łagodne ale dynamiczne. Para wprost idealna.

Reklamy

2 thoughts on “Pioneer A705 audio hi-fi

  1. A pamieta jeszcze ktoś stare dobre Onkyo 505 w srebrnej metalowej obudowie ? Do dzisiaj żałuję że wymieniłem je na inny nowy model :-(

    Mało bajerów i wodotrysków ale jak to grało z kolumnami Tannoya :-)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s